Nieuwe brug in Kuringen

De wandelaars en de voorbij rijdende fietsers hebben het zeker al gemerkt : er wordt hard gewerkt aan de nieuwe brug over het Albertkanaal in Kuringen.

De oude brug is inmiddels volledig afgebroken en op het montageterrein langs de Albertkanaalstraat wordt de nieuwe brug in gereedheid gebracht. De nieuwe brug wordt gebouwd volgens het principe van de “generieke bruggen” die op verschillende locaties langs het Albertkanaal gebruikt worden. Op termijn zullen meer dan 20 gelijkaardige bruggen volgens dit principe worden gebouwd.

De brug in Kuringen wordt ongeveer 2 meter hoger dan de oude brug en zal een doorvaarthoogte hebben van 9.10 m. De hoogte van de boog zal 22 m boven het wegdek komen en de brug heeft een lengte van 123 m. Het kanaal wordt verbreed van 50 m naar 86 m.

 

Als de werken volgens plan verlopen zal de nieuwe brug ingevaren worden op 14 november 2021 en zal ze begin maart 2022 open gesteld worden voor het verkeer.

Tekst: Ingrid Schepers
Foto's: Theo Vallons

Zoek in Stokrooie.be

Onze sponsors

Dagelijkse Weersvoorspelling voor Stokrooie

VRT NWS

Foto van "potentieel historisch" gesprek tussen Trump en Zelensky in Sint-Pietersbasiliek in Rome gaat de wereld rond
Kort voor het begin van de uitvaartplechtigheid voor paus Franciscus in Rome hebben de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Amerikaanse president Donald Trump een korte ontmoeting gehad. Die vond plaats in de Sint-Pietersbasiliek zelf, zo blijkt ook uit een opvallende foto die nu de wereld rondgaat. Tijdens de begrafenisplechtigheid riep kardinaal Giovanni Battista Re op tot vrede, een duidelijke boodschap voor de aanwezige wereldleiders.
>> meer lezen